RB161QS-40T18R Rohm
  • Part Number: RB161QS-40T18R
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SB 40V 1A SMD1006
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB161QS-40T18R Rohm
    RB161QS-40T18R Rohm
    RB161QS-40T18R is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB161QS-40T18R is described as DIODE SB 40V 1A SMD1006. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    View
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH