RB160MM-40TR Rohm
  • Part Number: RB160MM-40TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB160MM-40TR Rohm
    RB160MM-40TR Rohm
    RB160MM-40TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB160MM-40TR is described as DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"