RB160M-90TR Rohm
  • Part Number: RB160M-90TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 90V 1A PMDU
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 34,540
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RB160M-90TR Rohm
    RB160M-90TR Rohm
    RB160M-90TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB160M-90TR is described as DIODE SCHOTTKY 90V 1A PMDU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    View
    Keystone Electronics
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM