RB160M-40TR Rohm
  • Part Number: RB160M-40TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 188,916
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RB160M-40TR Rohm
    RB160M-40TR Rohm
    RB160M-40TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB160M-40TR is described as DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM