RB160M-30TR Rohm
  • Part Number: RB160M-30TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 125,941
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RB160M-30TR Rohm
    RB160M-30TR Rohm
    RB160M-30TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB160M-30TR is described as DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE