RB160LAM-40TR Rohm
  • Part Number: RB160LAM-40TR
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDTM
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB160LAM-40TR Rohm
    RB160LAM-40TR Rohm
    RB160LAM-40TR is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB160LAM-40TR is described as DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDTM. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT 6UX19X15.75 SNAPIN
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 275MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM