RB160L-40TE25 Rohm
  • Part Number: RB160L-40TE25
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 237,714
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RB160L-40TE25 Rohm
    RB160L-40TE25 Rohm
    RB160L-40TE25 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB160L-40TE25 is described as DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH