RB081L-20TE25 Rohm
  • Part Number: RB081L-20TE25
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 20V 5A PMDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 9,376
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RB081L-20TE25 Rohm
    RB081L-20TE25 Rohm
    RB081L-20TE25 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB081L-20TE25 is described as DIODE SCHOTTKY 20V 5A PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 9-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V