RB075BM40STL Rohm
  • Part Number: RB075BM40STL
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 5A TO252
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB075BM40STL Rohm
    RB075BM40STL Rohm
    RB075BM40STL is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB075BM40STL is described as DIODE SCHOTTKY 40V 5A TO252. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)