RB053L-30TE25 Rohm
  • Part Number: RB053L-30TE25
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about RB053L-30TE25 Rohm
    RB053L-30TE25 Rohm
    RB053L-30TE25 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. RB053L-30TE25 is described as DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE