PTZTE258.2A Rohm
  • Part Number: PTZTE258.2A
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 8.2V 1W PMDS
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 1,680
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTZTE258.2A Rohm
    PTZTE258.2A Rohm
    PTZTE258.2A is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. PTZTE258.2A is described as DIODE ZENER 8.2V 1W PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    View
    Vector
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V