PTZTE256.2A Rohm
  • Part Number: PTZTE256.2A
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 6.2V 1W PMDS
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 4,937
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTZTE256.2A Rohm
    PTZTE256.2A Rohm
    PTZTE256.2A is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. PTZTE256.2A is described as DIODE ZENER 6.2V 1W PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"