PTZTE255.6A Rohm
  • Part Number: PTZTE255.6A
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 5.6V 1W PMDS
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 4,626
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTZTE255.6A Rohm
    PTZTE255.6A Rohm
    PTZTE255.6A is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. PTZTE255.6A is described as DIODE ZENER 5.6V 1W PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V