PTZTE255.1A Rohm
  • Part Number: PTZTE255.1A
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 5.1V 1W PMDS
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 7,289
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTZTE255.1A Rohm
    PTZTE255.1A Rohm
    PTZTE255.1A is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. PTZTE255.1A is described as DIODE ZENER 5.1V 1W PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE