KTR10EZPJ162 Rohm
  • Part Number: KTR10EZPJ162
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: RES SMD 1.6K OHM 5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about KTR10EZPJ162 Rohm
    KTR10EZPJ162 Rohm
    KTR10EZPJ162 is manufactured by Rohm and is categorized in the SMD Chip Resistors category. KTR10EZPJ162 is described as RES SMD 1.6K OHM 5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS