KDZTFTR5.6B Rohm
  • Part Number: KDZTFTR5.6B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 5.6V 1W PMDU
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about KDZTFTR5.6B Rohm
    KDZTFTR5.6B Rohm
    KDZTFTR5.6B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. KDZTFTR5.6B is described as DIODE ZENER 5.6V 1W PMDU. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM
    View
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK