GDZT2R6.8 Rohm
  • Part Number: GDZT2R6.8
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 6.8V 100MW GMD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 94,210
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about GDZT2R6.8 Rohm
    GDZT2R6.8 Rohm
    GDZT2R6.8 is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. GDZT2R6.8 is described as DIODE ZENER 6.8V 100MW GMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    View
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM