GDZT2R5.1 Rohm
  • Part Number: GDZT2R5.1
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 5.1V 100MW GMD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 63,120
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about GDZT2R5.1 Rohm
    GDZT2R5.1 Rohm
    GDZT2R5.1 is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. GDZT2R5.1 is described as DIODE ZENER 5.1V 100MW GMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    View
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR