FDZT40RB8.2 Rohm
  • Part Number: FDZT40RB8.2
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 100MW 8.2V SMD0402
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about FDZT40RB8.2 Rohm
    FDZT40RB8.2 Rohm
    FDZT40RB8.2 is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. FDZT40RB8.2 is described as DIODE ZENER 100MW 8.2V SMD0402. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A