EDZVT2R20B Rohm
  • Part Number: EDZVT2R20B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 20V 150MW EMD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 101,013
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about EDZVT2R20B Rohm
    EDZVT2R20B Rohm
    EDZVT2R20B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. EDZVT2R20B is described as DIODE ZENER 20V 150MW EMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH