EDZVT2R2.4B Rohm
  • Part Number: EDZVT2R2.4B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 2.4V 150MW EMD
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 3,254
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about EDZVT2R2.4B Rohm
    EDZVT2R2.4B Rohm
    EDZVT2R2.4B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. EDZVT2R2.4B is described as DIODE ZENER 2.4V 150MW EMD. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE