EDZTE618.2B Rohm
  • Part Number: EDZTE618.2B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 8.2V 150MW EMD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 20,357
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about EDZTE618.2B Rohm
    EDZTE618.2B Rohm
    EDZTE618.2B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. EDZTE618.2B is described as DIODE ZENER 8.2V 150MW EMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    View
  • Manufacturer Name
    Dfrobot
  • Description
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH