EDZTE616.2B Rohm
  • Part Number: EDZTE616.2B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 6.2V 150MW EMD2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 61,772
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about EDZTE616.2B Rohm
    EDZTE616.2B Rohm
    EDZTE616.2B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. EDZTE616.2B is described as DIODE ZENER 6.2V 150MW EMD2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT