CDZT2R12B Rohm
  • Part Number: CDZT2R12B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 12V 100MW VMN2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about CDZT2R12B Rohm
    CDZT2R12B Rohm
    CDZT2R12B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. CDZT2R12B is described as DIODE ZENER 12V 100MW VMN2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE