CDZCT2RA6.8B Rohm
  • Part Number: CDZCT2RA6.8B
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE ZENER 6.8V 100MW VMN2
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 69,724
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CDZCT2RA6.8B Rohm
    CDZCT2RA6.8B Rohm
    CDZCT2RA6.8B is manufactured by Rohm and is categorized in the Single Zener Diodes category. CDZCT2RA6.8B is described as DIODE ZENER 6.8V 100MW VMN2. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"