BP5277-90 Rohm
  • Part Number: BP5277-90
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: IC BUCK CONVERTER MOD 9.0V SIP3
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 320
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BP5277-90 Rohm
    BP5277-90 Rohm
    BP5277-90 is manufactured by Rohm and is categorized in the DC/DC Converters category. BP5277-90 is described as IC BUCK CONVERTER MOD 9.0V SIP3. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM