BP5275-18 Rohm
  • Part Number: BP5275-18
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: IC CONV DC/DC STEP-DN 1.8V 3-SIP
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 644
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BP5275-18 Rohm
    BP5275-18 Rohm
    BP5275-18 is manufactured by Rohm and is categorized in the DC/DC Converters category. BP5275-18 is described as IC CONV DC/DC STEP-DN 1.8V 3-SIP. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"