1SS244T-72 Rohm
  • Part Number: 1SS244T-72
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 220V 200MA MSD
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 2,128
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 1SS244T-72 Rohm
    1SS244T-72 Rohm
    1SS244T-72 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. 1SS244T-72 is described as DIODE GEN PURP 220V 200MA MSD. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ