1SR159-200TE25 Rohm
  • Part Number: 1SR159-200TE25
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 200V 1A PMDS
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 58,240
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 1SR159-200TE25 Rohm
    1SR159-200TE25 Rohm
    1SR159-200TE25 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. 1SR159-200TE25 is described as DIODE GEN PURP 200V 1A PMDS. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE