1SR153-400T-31 Rohm
  • Part Number: 1SR153-400T-31
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about 1SR153-400T-31 Rohm
    1SR153-400T-31 Rohm
    1SR153-400T-31 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. 1SR153-400T-31 is described as DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED