1SR124-400AT-82 Rohm
  • Part Number: 1SR124-400AT-82
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 400V 1A DO41
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about 1SR124-400AT-82 Rohm
    1SR124-400AT-82 Rohm
    1SR124-400AT-82 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. 1SR124-400AT-82 is described as DIODE GEN PURP 400V 1A DO41. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH