1SR124-400AT-81 Rohm
  • Part Number: 1SR124-400AT-81
  • Manufacturer Name: Rohm
  • Description: DIODE GEN PURP 400V 1A DO41
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about 1SR124-400AT-81 Rohm
    1SR124-400AT-81 Rohm
    1SR124-400AT-81 is manufactured by Rohm and is categorized in the Zener Single Diodes category. 1SR124-400AT-81 is described as DIODE GEN PURP 400V 1A DO41. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Rohm
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK