PFS35-50KF1 Riedon
  • Part Number: PFS35-50KF1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 50K OHM 1% 35W TO263
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 1,772
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PFS35-50KF1 Riedon
    PFS35-50KF1 Riedon
    PFS35-50KF1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PFS35-50KF1 is described as RES SMD 50K OHM 1% 35W TO263. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Riedon
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE