PFS35-2RF1 Riedon
  • Part Number: PFS35-2RF1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 2 OHM 1% 35W TO263 DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 1,301
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PFS35-2RF1 Riedon
    PFS35-2RF1 Riedon
    PFS35-2RF1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PFS35-2RF1 is described as RES SMD 2 OHM 1% 35W TO263 DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Riedon
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"