PFS35-1RF1 Riedon
  • Part Number: PFS35-1RF1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 1 OHM 1% 35W TO263 DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 2,952
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PFS35-1RF1 Riedon
    PFS35-1RF1 Riedon
    PFS35-1RF1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PFS35-1RF1 is described as RES SMD 1 OHM 1% 35W TO263 DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"