PF2205-8K2F1 Riedon
  • More about PF2205-8K2F1 Riedon
    PF2205-8K2F1 Riedon
    PF2205-8K2F1 is manufactured by Riedon and is categorized in the Through Hole Resistors category. PF2205-8K2F1 is described as RES 8.2K OHM 50W 1% TO220. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"