PCR1206-4K7J1 Riedon
  • Part Number: PCR1206-4K7J1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 4.7K OHM 5% 1/3W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 11,178
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCR1206-4K7J1 Riedon
    PCR1206-4K7J1 Riedon
    PCR1206-4K7J1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PCR1206-4K7J1 is described as RES SMD 4.7K OHM 5% 1/3W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"