PCR1206-47RJ1 Riedon
  • Part Number: PCR1206-47RJ1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 47 OHM 5% 1/3W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,866
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCR1206-47RJ1 Riedon
    PCR1206-47RJ1 Riedon
    PCR1206-47RJ1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PCR1206-47RJ1 is described as RES SMD 47 OHM 5% 1/3W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM