PCR1206-10RJ1 Riedon
  • Part Number: PCR1206-10RJ1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,877
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCR1206-10RJ1 Riedon
    PCR1206-10RJ1 Riedon
    PCR1206-10RJ1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PCR1206-10RJ1 is described as RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE