PCR0805-47RJ1 Riedon
  • Part Number: PCR0805-47RJ1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 47 OHM 5% 1/4W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,395
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCR0805-47RJ1 Riedon
    PCR0805-47RJ1 Riedon
    PCR0805-47RJ1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PCR0805-47RJ1 is described as RES SMD 47 OHM 5% 1/4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A