PCR0805-10KJ1 Riedon
  • Part Number: PCR0805-10KJ1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 10K OHM 5% 1/4W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 25,386
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PCR0805-10KJ1 Riedon
    PCR0805-10KJ1 Riedon
    PCR0805-10KJ1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PCR0805-10KJ1 is described as RES SMD 10K OHM 5% 1/4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM