NPS2T-50RF1 Riedon
  • Part Number: NPS2T-50RF1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 50 OHM 1% 25W TO126
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 6,591
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about NPS2T-50RF1 Riedon
    NPS2T-50RF1 Riedon
    NPS2T-50RF1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. NPS2T-50RF1 is described as RES SMD 50 OHM 1% 25W TO126. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Riedon
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    View
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"