NPS2T-250RF1 Riedon
  • Part Number: NPS2T-250RF1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 250 OHM 1% 25W TO126
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 57
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about NPS2T-250RF1 Riedon
    NPS2T-250RF1 Riedon
    NPS2T-250RF1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. NPS2T-250RF1 is described as RES SMD 250 OHM 1% 25W TO126. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Riedon
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"