HVS0805-220MK8 Riedon
  • Part Number: HVS0805-220MK8
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 220M OHM 10% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about HVS0805-220MK8 Riedon
    HVS0805-220MK8 Riedon
    HVS0805-220MK8 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. HVS0805-220MK8 is described as RES SMD 220M OHM 10% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Riedon
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT