FPR2B-0R05F2 Riedon
  • Available: 122
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FPR2B-0R05F2 Riedon
    FPR2B-0R05F2 Riedon
    FPR2B-0R05F2 is manufactured by Riedon and is categorized in the Through Hole Resistors category. FPR2B-0R05F2 is described as RES 0.05 OHM 15W 1% TO220. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Riedon
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U REAR ANGLES 1 SET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    View
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM