CAR0603-4K7B1 Riedon
  • Part Number: CAR0603-4K7B1
  • Manufacturer Name: Riedon
  • Description: RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CAR0603-4K7B1 Riedon
    CAR0603-4K7B1 Riedon
    CAR0603-4K7B1 is manufactured by Riedon and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CAR0603-4K7B1 is described as RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Riedon
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE