ISR-12V-50K RK Electronics
  • Part Number: ISR-12V-50K
  • Manufacturer Name: RK Electronics
  • Description: Product Description: RELAY INTRINSICALLY SAFE 2 CHANNEL 12VDC 50K OHMS
  • Category: Safety Relays
  • Status:
  • More about ISR-12V-50K RK Electronics
    ISR-12V-50K RK Electronics
    ISR-12V-50K is manufactured by RK Electronics and is categorized in the Safety Relays category. ISR-12V-50K is described as Product Description: RELAY INTRINSICALLY SAFE 2 CHANNEL 12VDC 50K OHMS . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by RK Electronics
    ---> Safety Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Safety Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"