IS4S-120A-L RK Electronics
  • Part Number: IS4S-120A-L
  • Manufacturer Name: RK Electronics
  • Description: Product Description: RELAY INTRINSICALLY SAFE 120VAC 4CH LATCH
  • Category: Safety Relays
  • Status:
  • More about IS4S-120A-L RK Electronics
    IS4S-120A-L RK Electronics
    IS4S-120A-L is manufactured by RK Electronics and is categorized in the Safety Relays category. IS4S-120A-L is described as Product Description: RELAY INTRINSICALLY SAFE 120VAC 4CH LATCH . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by RK Electronics
    ---> Safety Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Safety Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE