IS1R-120A-R RK Electronics
  • Part Number: IS1R-120A-R
  • Manufacturer Name: RK Electronics
  • Description: Product Description: RELAY INTRINSICALLY SAFE 120VAC 1 CHANNEL
  • Category: Safety Relays
  • Status:
  • More about IS1R-120A-R RK Electronics
    IS1R-120A-R RK Electronics
    IS1R-120A-R is manufactured by RK Electronics and is categorized in the Safety Relays category. IS1R-120A-R is described as Product Description: RELAY INTRINSICALLY SAFE 120VAC 1 CHANNEL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by RK Electronics
    ---> Safety Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Safety Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    View
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"