DPM-240A-B RK Electronics
  • Part Number: DPM-240A-B
  • Manufacturer Name: RK Electronics
  • Description: Product Description: Digital Voltage Monitor, 240VAC Control, Screw Terminals
  • Category: Protection Relays
  • Status:
  • More about DPM-240A-B RK Electronics
    DPM-240A-B RK Electronics
    DPM-240A-B is manufactured by RK Electronics and is categorized in the Protection Relays category. DPM-240A-B is described as Product Description: Digital Voltage Monitor, 240VAC Control, Screw Terminals . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by RK Electronics
    ---> Protection Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Protection Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V